kasyna w kraju


kasyna vpn

Blackjack po polsku to hazardowa gra karciana

Blackjack po polsku to hazardowa gra karciana, znana również popularnie pod nazwą „oczko” oraz „dwadzieścia jeden” powstała najprawdopodobniej we Francji wraz z początkiem XVIII wieku. W przeciągu minionych już wieków gra ta rozwijała się raz szybciej raz wolniej oraz zmieniała swoje zasady gry,

jak również ludzie szukali skutecznych taktyk i strategii na pewną wygraną w blackjack’a. z francuskiego blackjack nazywany jest „vinteg-et-un”, natomiast z angielskiego „twenty one”, co w Polsce daje nam nazwę „dwadzieścia jeden” lub po prostu „oczko”. Właśnie dzięki odkrytym strategiom i taktykom blackjack zyskał w krótkim czasie ogromną popularność i sławę niemalże na całym świecie, a kasyna nie raz drżały o swoje banki finansowe, które były naruszane przez wygrywających nagminnie graczy. Z czasem właściciele kasyn chcieli zmienić zasady gry na korzyć kasyn, jednak gracze zaczęli się buntować i kasyna musiały odstąpić od tych poczynań. Blackjack po polsku jest taki sam jak za granicą.

Gra z początku była znana jedynie we Francji, jednak z czasem, kiedy emigracja do Stanów Zjednoczonych pogłębiała się, a wraz z nią zawędrowała tam słynna dziś gra hazardowa – blackjack. W europie natomiast blackjack zyskał popularność dopiero w drugiej połowie XX wieku. Rokiem przełomowym dla gry blackjack był rok 1963, kiedy to została opublikowana pierwsza książka, w której to zostały opisane wszelkie strategie i taktyki gry w blackjack, czyli tak zwany system liczenia kart, dzięki czemu zapaleni i wytrwali gracze mogli z powodzeniem wygrywać z każdym kasynem. Sam pisarz, Edward O. Thorp, autor słynnej książki „Beat the Dealer”, odniósł wielki sukces i sławę, a jego publikacja stała się szybko bestsellerem na rynku książek z branży hazardowej. Również w prasie ukazywały się wiarygodne publikacje na temat rachunku prawdopodobieństwa oraz sposobu użycia w grze hazardowej blackjack tak, aby to gracze mieli przewagę nad kasynem, a nie odwrotnie.

Jednym z autorów takiego artykułu był w 1956 roku Roger Baldwin, który w czasopiśmie American Statistical Association napisał o swoich wynikach badań matematycznych, które to zwiększały prawdopodobieństwo wygranej w blackjack’u. Od 1970 roku zaczęły powstawać strategie opracowywane komputerowo do gry blackjack, co zachwiało nieco pewność właścicieli wszelkich kasyn. Jednak w rezultacie mało który gracz potrafi cała strategię zastosować w grze blackjack, a kasyna wciąż oferują tą grę hazardową i poważnie się na niej wzbogacają.
Blackjack po polsku znajduje się w przedstawionych przez nas kasynach gry.

Rozdajacy / 13 sierpnia 2018 / Blackjack
Tagi: , , ,

kasyna na szmal